top of page

Novinky na LinkedIn v červnu 2023

Aktualizováno: 2. 9. 2023

Ani červen není oproti květnu na novinky chudý. Pojďme si spolu projít, na co nového můžete narazit a s čím se naopak budeme na LinkedIn loučit...
 


Co je nové:


Firmy mají schránky

Ano, už si můžete psát nejenom s osobními profily, ale nově i s firemními stránkami. Ty mají zřízené své message boxy a správci je mají dokonce přidružené jako samostatný box ve svém soukromém prostředí pro správu zpráv.

Firemní stránky dostaly našeptávač obsahu

Úplně mě tato novinka neohromila, ale dobře. Na základě nastavených klíčových slov a dalších parametrů vám nově LinkedIn AI (tedy MS bing) nabízí návrhy o čem byste mohli na své stránce psát.


Firemní stránky dostaly ve správcovském módu nový layoutVeřejný obsah skupin

Obsah, který členové ve skupině sdílejí, se dosud zobrazoval pouze jejím členům. Nově si mohou správci zapnou nastavení skupiny Veřejná. To umožní ukázat obsah sdílený ve skupině komukoliv na LinkedIn i mimo něj. Což je super pro její visibilitu i pro autory, kteří ve skupině píší.


Co se týká aktivit u příspěvků ve skupině, platí i nadále, že to je výsadou pouze jejích členů. Stejně tak výhoda, kterou často zmiňuji a tou je, že si můžete zobrazit ostatní členy skupiny a volně si s nimi psát. Bez omezení.


Skupinu Linked Tipy jsem otevřela nově nejenom své konkurenci z řad školitelů LinkedIn, ale i tímto způsobem. Tím se snažím o maximální přínos pro vás, které tipy k LinkedIn zajímají 🧡Filtrování v upozorněních

Už jsem o tom psala dříve. Nicméně konečně tato možnost dorazila i ke mně. Navíc se dá nově filtrovat i v rámci Mých příspěvků. Tleskám, je to přehlednější. 


S čím se loučíme:

Profilová videa

Od 26/6/2023 se odebírá uživatelům LinkedIn možnost nahrát si na svůj profil profilové video. Proto již ve svých mobilních aplikacích neuvidíte ono malé nepatrné plus v pravém dolním rohu, které Vám umožnilo nahrát si tuto milou zdravici na svůj profil. Nám, kteří již video máme, slíbil LinkedIn, že nám ho ponechá. Proto se ho ani nedotknu. Jakmile ho totiž smažu - už ho nikdy nenahraji zpět -)


Karusel

Dorazil mi koncem června, aby mi zas záhy zmizel. Podle posledních zpráv se s ním také loučíme. Což je veliká škoda. Kombinace obrázků a videí vypadala nadějně.


 

Upozornění:


Možná jste si všimli, že vám ze dne na den ubylo dost sledujících. Není třeba panikařit, ani zjišťovat co jste napsali špatně... Zkrátka k vám dorazila čistka, která probíhá celosvětově na LinkedIn. Osobně mi také ubylo několik desítek sledujících. O to více si vážím každého, který zůstal -)Ozvu se zase až bude více novinek, někdy o prázdninách. Přeji jejich krásné prožití a kdybyste potřebovali pomoci s LinkedIn, jsem tu pro vás i o prázdninách...


Veronika Soukupová

+420 603 171 017

36 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page